Bungalovy se staví již desítky let

Domy typu bungalovů nejsou žádnou novinkou na trhu. Kdo se domnívá, že ano, mýlí se, protože tyto typy staveb rodinných domů i rekreačních objektů se stavěly již před mnoha desítkami let. Již v té době si je lidé oblíbili z několika důvodů:

Cena a rychlost výstavby – stavba patrového domu se komplikuje výstavbou schodišť a stropními konstrukcemi, které musí mít požadovanou kročejovou i statickou nosnost. Jinými slovy, do prvního patra či do podkroví se jinak, než po schodech nedostanete, pokud samozřejmě nepočítáme výtah, což je další náročná technická záležitost. A strop přízemních místností je zároveň podlahou pro první patro, a to musí unést nejen vás samotné, ale i nábytek a další vybavení místností. U bungalovů je to snazší, protože tam se u nízké valbové střechy nepočítá s obytným podkrovím, a strop může být tudíž řešený mnohem jednodušším způsobem.

stavíme dům

Vše je nízko – při ruce – jakékoli práce související s údržbou bungalovu 5 kk do L jsou snazší, než u patrového domu, protože omítka i okna jsou v dosahu jen z nízkých štaflí, a potřebujete-li vyčistit okapový žlab od spadaného listí, nebo okapy natřít, případně vylézt na střechu a vyměnit střešní tašku nebo opravit komín či hromosvod, vypomůžete si jen s velmi krátkým žebříkem. Případný pád ze střechy s velkou pravděpodobností přežijete jen s lehkým zraněním, kdežto pád z výškové budovy může skončit tragicky.

rodinný dům

Bungalov lépe vypadá – bungalovy svým vzezřením spíše připomínají rekreační chaty a působí celkově více vzdušně, než kterýkoli jiný typ rodinných domů. Nebudete se tu cítit tak sevření a stísnění, jak tomu bývá například v ulicích mezi mrakodrapy. Jen se podívejte do newyorských ulic, jak na vás působí tamní prostředí – je tu velice málo světla ze slunce a kolem vás do výšky desítek až stovek metrů jen beton, kov a sklo.