Hledáte nenáročného domácího mazlíčka? Tyhle zvířátka můžete klidně mít, i když nemáte příliš času!

Myslíte si, že každé domácí zvířátko potřebuje vaši neustálou péči, a proto se vyhýbáte tomu nějaké si pořídit? Každý mazlíček vás ale nepotřebuje pořád. 

Hledáte nenáročného domácího mazlíčka? Tyhle zvířátka můžete klidně mít, i když nemáte příliš času! 

Domácí mazlíčci nám dělají radost, je s nimi zábava a doma je hned o něco veseleji. Zejména pak děti obvykle chtějí nějakého toho mazlíčka doma mít. Vyhýbáte se ale tomu, protože se bojíte, že nebudete mít na zvířátko tolik času? Jste celý den v práci a tak nechcete nechávat zvířátko doma tak často o samotě? Nemusíte se bát, existují i zvířátka, která zase tolik péče nepotřebují. A tak si je bez obav můžete pořídit, i když máte malý byt, máte málo času nebo nechcete být tolik vázáni na povinnosti, které s péčí o zvíře také souvisí. 

křeček v pilinách

Křeček, morče nebo králíček 

Křeček a morče patří k nejčastěji pořizovaným domácím mazlíčkům a je asi jasné proč. Potřebují jen klec, podestýlku, krmení a vodu, nějaké ty hračky a občas je potřeba se s nimi pomazlit. Přes den však spí a nepotřebují péči ani dohled. Hodí se i do menším domácností a hlavně jsou vhodnými mazlíčky i pro malé děti. Ani králíček není náročným společníkem, co se péče týče, ovšem ten už potřebuje o něco větší klec. Snad každé dítě si přeje mít právě křečka nebo morčátko. Jde o roztomilá zvířátka, dají se snadno ochočit, a když se s nimi budete pravidelně mazlit, je s nimi i legrace. 

Betta bojovnice

Rybičky nebo želva? 

I rybičky jsou považovány za nenáročné mazlíčky, ovšem pozor při výběru druhu rybek. Některé rybky jsou náročné na údržbu, potřebují speciální podmínky v akváriu a jsou s nimi tedy i starosti. Některé rybky, patřící mezi labyrintky, však náročné nejsou. Patří sem například oblíbené a nádherně zbarvené Betty bojovnice. Tyto rybky nepotřebují ani filtr, stačí jim dát do akvária několik rostlinek a navíc se mají chovat odděleně. Takže není ani tolik práce s čištěním nebo výměnou vody. Mohou žít i v menších akváriích. 

I želvy jsou vděčnými mazlíčky, také mají rády klid a nepotřebují zvláštní péči. Jakmile mají zařízené ideální zázemí, není třeba se jim věnovat hodiny denně. Každý druh želvy však potřebuje něco jiného a na to je potřeba dávat pozor. Želvy jsou navíc velmi fascinující. 

Tak kterého mazlíčka si vyberete vy?