I přes zimu se hýbejte

si ize:11pt“>Pohyb na čerstvém vzduchu je pro náš zdravý životní styl to nejdůležitější. V naší zemi se sice střídají čtyři roční období a ne celý rok je příjemné chodit ven na procházky či za sportem, ale pokud není vysloveně mráz nebo nepadají z nebe proudy vody, neměli bychom nečinně sedět doma. A co dělat, když je venku skutečně počasí, že by psa nevyhnal? Máme přece řadu sportovních středisek, fitcenter, tělocvičen a krytých hal, kde se dá sportovat celý rok.

sport

Veřejná sportoviště, ať už krytá nebo venkovní mají jedinou nevýhodu, kterou jde ale lehce vyřešit. Chcete-li mít jistotu, že se do svého oblíbeného fitcentra bez problému dostanete, měli byste se zarezervovat v jejich rezervačním systému.

Rezervační systém vám přehledně nabídne, jaké kurzy, v jakou dobu ve sportovním centru probíhají. Jsou lekce, na které může přijít jen určitý počet cvičenců, aby si navzájem při cvičení, třeba při józe nepřekáželi a cvičení tak bylo příjemné a bezpečné. Ale nejen fitcentra, i menší bazény mívají rezervační systém, abyste nejeli zbytečně a nemuseli jste se s nešťastnými dětmi vracet domů.

sport

Každé fitcentrum nebo sportoviště nabízí organizované cvičení s předváděním cviků zkušeným lektorem. Můžete si vybrat z řady cvičení, které mohou být zaměřené jak na shození přebytečných kil, tvarování postavy, nebo protahování při bolestí zad. Je jen na vás, jak strávíte zimu, ale pokud se nebudete hýbat, na jaře raději nestoupejte na váhu, byli byste nepříjemně překvapeni. Raději alespoň dvakrát týdně nějaká sportovní aktivita a můžete si na Vánoce dopřát vánoční cukroví bez strachu, že se z vás do jara stane kulička.

Že jste zazimovali kolo, schovali letní oblečení a teď budete jen před televizí čekat na jaro? Rychle otevřít počítač, zjistit kde máte nejbližší sportovní halu, fitcentrum nebo bazén a zarezervovat si termín na lekci, která se pro vás hodí.