Najít kvalitní spotřebič je dnes problém

Není žádným tajemstvím, že v dnešní době elektrické spotřebiče moc nevydrží. Ať si koupíte jakýkoliv spotřebič – mixér nebo pračku, opravdu vám nevydrží tak dlouho, jako tomu bylo ještě před pár lety. Je to zvláštní, protože vedení EU se poslední roky ohání ekologií, ale to, že životnost výrobků je tristní, to asi nikomu nevadí. Dřív bylo naprosto běžné, že spotřebiče vydržely desetiletí. I dnes má řada našich babičce například právě mixér, který mají od své svatby. Tenkrát se spotřebiče dávaly k výjimečným událostem – například právě ke svatbě – protože šlo o velmi nákladné dary. Ještě před 30 lety se vyráběly spotřebiče, které mohou mít doma i vaši rodiče. A funkční.

pračka a sušička

Dokonce šly opravit
Výrobci spotřebičů si zakládali na kvalitě, a proto vyráběli i náhradní díly. Zručnější člověk si dokázal sám vyměnit třeba šňůru a nemusel složitě shánět, kdo mu spotřebič opraví. Dnes značná část spotřebičů opravit nejde a nevyrábí se na ně náhradní díly. A i když se náhodou nějaký ten díl vyrábí, budete dlouho shánět někoho, kdo vám spotřebič opraví. Většina lidí spotřebiče prostě neopravuje ale vyhazuje. Proč? Proč ne, když si za pár korun mohou hned koupit spotřebič nový.

V dnešní době je velmi složité najít kvalitní spotřebič. Use ani nemůžete řídit konkrétním výrobcem, protože může mít třeba kvalitní pračky, ale jeho mixéry nestojí za nic. Dnes si zkrátka nevyberete, a pokud máte doma starý ale funkční spotřebič, buďte za něj rádi, protože vám dost možná bude sloužit i další roky.

robotický vysavač

Před nákupem nového spotřebiče se vždy podívejte na recenze ostatních zákazníků, můžete tím eliminovat riziko, že vyberete nekvalitní produkt, který se vám za chvíli rozbije. Zároveň můžete využít prodlouženou záruku nebo možnost výměny kusu za kus v případě poškození. Možností je hned několik, ale kvalitní výrobky bohužel nenahradí.