Tipy pro lepší spánek dítěte – část 2

6. Nenavazujte oční kontakt

Pokud s vámi vaše dítě naváže oční kontakt během spánku, může si myslet, že je čas se probudit. Pokud z jakéhokoli důvodu potřebujete jít do místnosti, zkuste je uklidnit, aniž byste se na ně podívali, a položte je zpět bez přílišné interakce.

Uklidněte je, ale nemluvte s nimi. Udržujte v místnosti tmu, takže je jasné, že teď není čas být vzhůru.

mm

7. Odmítněte zábavu

Děti mohou snadno vypnout svůj unavený režim a vrátit se do hry. Jako rodič je nezbytné snažit se zůstat klidný a vyrovnaný, když je čas jít spát.

Děti se vás budou snažit nalákat na oslavu chichotání, ale teď na to není čas. I když se budete cítit provinile, že jste si s nimi nehráli, díky tomu budou vaše rána mnohem lépe zvládnutelná!

8. Vyhněte se výměně plenky nebo se na ni připravte

I když víte, že ráno bude nepořádek, je užitečné vynechat výměnu plen. Tyto pohyby mohou vaše dítě přimět, aby si myslelo, že je čas se probudit a hrát si.

Pokud je to nevyhnutelné, mějte všechny potřebné věci na přebalování na místě mimo ložnici. Tato praxe vám pomůže vyhnout se tomu, že budete trávit příliš mnoho času v místnosti hledáním předmětů, a nebudete muset rozsvěcovat světlo, abyste něco našli.

9. Vytvořte uklidňující prostředí

Uklidňující hudba může pomoci přehlušit ostatní zvuky kolem domu a pomáhá miminku rychleji usnout. Vyberte hudební přehrávač s několika různými možnostmi zvuku, abyste zjistili, co má vaše dítě nejraději.

Může to být bílý šum, zvuky vody nebo dokonce ukolébavka. Jakmile najdou něco, co se jim líbí, nechejte v jejich ložnici hrát ten zvuk, než si lehnou.

mm

10. Blokujte světlo

Tmavá místnost je nejlepší způsob, jak dítěti říct, že je čas jít spát. Navíc, pokud se náhodou probudí uprostřed noci, podle tmy poznají, že ještě není čas vstávat.

Najděte nějaké závěsy s potlačením světla, které budou blokovat světlo. Jak stárnou, můžete tyto závěsy pomalu roztahovat, aby si nezvykly na úplnou tmu.

To jim pomůže zůstat spát, když jsou v novém prostředí, které nemá stejné závěsy s potlačením světla.