Vyměňte chaos za jistotu a přehled, pořiďte si vestavěnou skříň

https://www.odpovedi.cz/otazky/uvedomovali-si-dinosauri-sami-sebe 8pt“>Když se zamyslíte nad výhodami vestavěných skříní, obvykle vás jako jedna z prvních myšlenek napadne koncentrace předmětů do jednoho místa v domácnosti. Můžeme s trochou nadsázky přirovnat toto řešení k obchodním domům Prior za socialismu, na které také běžela v Československé televizi reklama s textem, cituji: „Výhodný nákup pod jednou střechou“.

šaty ve skříni

Již tehdy si lidé uvědomovali, jak výhodné je pro ně vyrazit do města a nakoupit vše na jednom místě, co potřebují, aniž by pobíhali sem a tam. Vestavěná skříň se svým způsobem podobá jednomu velkému obchodnímu centru, kde se stačí jen rozhlédnout kolem sebe, a máte na dosah vše potřebné, počínaje kravatami a konče spodním prádlem.

skříň pod schodištěm

V některých domácnostech se však stále vyskytuje obvyklé, zažité řešení, mít šatní skříň v ložnici, druhou šatní skříň v předsíni, úložný prostor pod postelí a další úložný prostor v obýváku, ve sklepě či v garáži. Ve finále to znamená namísto přehledu a jednoduchého řešení spíše chaos. Pobíhání z jednoho místa ke druhému a mnohdy hledání předmětů, které zrovna potřebujeme najít a rychle sbalit na cestu. Zkuste si představit situaci, kdy odlétáte na dovolenou k moři, a kdy balíte věci, s nimiž doma běžně nepřijdete v průběhu roku do styku, jako jsou např. nafukovací lehátko, nafukovací míč, ploutve, šnorchl, plážové plavky a žabky, boty do vody, opalovací krém, letní klobouček a velkou plážovou osušku. Pokud máte doma dohromady pět skříní a úložných prostor, můžete mít klobouček s osuškou v ložnici, ploutve a šnorchl v garáži a nafukovací míč pod postelí.

V tom zmatku, kdy běháte sem a tam, můžete na něco zapomenout, a až v přímořském letovisku vám dojde, že postrádáte plavky, které tam budete muset koupit za drahé peníze. Nebylo by jednodušší mít všechny věci na jednom místě, v jednom regálu vestavěné skříně?