Co jsou to polarizační brýle?

Léto je obdobím velkého množství slunečního svitu, díky kterému máme větší přísun vitamínu D, je příjemné teplo a můžeme se slunit či opalovat, což má mnoho lidí rádo. Je třeba se ale chránit, používat různé opalovací krémy, protože naše pokožka nemůže být tak dlouho na slunci bez ochrany, můžeme dostat rakovinu kůže, protože záření, které vysílá Slunce je škodlivé ve větší míře naší kůži a může při spálení poničit a deformovat buňky. Díky tomuto se vytvoří rakovina a my to už nikdy nemůžeme vzít zpět. Pokud se ale budeme mazat a chránit svou kůži, obzvlášť když máme doporučení lékaře a rakovinu kůže v rodině, předejdeme tak tomuto riziku jakékoliv nemoci kůže a budeme žít spokojeně zdraví dál.

sluneční brýle

Je třeba si ale před sluncem chránit nejen pokožku, náš největší orgán, bez kterého bychom nežili, ale také oči, protože i ty se mohou poškodit přímým slunečním svitem. Pokud chceme tedy normálně v létě fungovat venku, musíme se nejen mazat, ale také používat sluneční brýle, které chrání náš zrak před zářením, které by jej mohlo nevratně poškodit a my bychom o zrak tak lehce mohli přijít. Není těžké se do slunečních paprsků podívat tak, abychom si mohli zrak poškodit. Navíc není ani příjemné se dívat do slunečního svitu (ani mimo něj), takže skoro všichni už sluneční brýle nosí. Určitě to všichni znáte.

polarizační sluneční brýle

Jedete autem a abyste dobře viděli na komunikaci a nezpůsobili tak dopravní nehodu, stáhnete si buď stínidla v autě, nebo si nasadíte sluneční brýle, pokud jste zrovna ten člověk, kterému sluneční brýle při řízení nevadí. Ty vám pomohou při slunečním svitu a nemusíte se při jízdě tvářit jako úplný blázen, který nevidí ani před sebe. Stalo se vám ale někdy, že se třeba klidně i v noci jakékoliv světlo odrazilo od kovového povrchu a vy jste neviděli? Nebo třeba už i to sluneční světlo jste spatřili, jak se odráží odněkud a šíleně vás to oslní? Existují polarizační sluneční brýle, které jsou právě k tomuto určeny. Žádné oslepení, žádné riziko nehody!