Dostanu hypotéku se záznamem v registru?

V životě se každý z nás může dostat do nejrůznějších situací. A taky se každý z nás může dostat do registru dlužníků. Pokud se jen jednou opozdíte výrazně se splátkou u vašeho dluhu, banka nebo jiná společnost, která vám úvěr dala, vás může nekompromisně zařadit do registru dlužníků. K němu mají přístup všechny bankovní i nebankovní společnosti spravující finance a pokud je v něm vaše jméno, výrazně vám to snižuje šanci, že získáte jakoukoliv formu financování.

smlouva

Vaše jméno bude v registru ještě tři roky po tom, co splatíte dlužnou částku. Tedy pokud jste se opozdili s jednou splátkou, v okamžiku, kdy požadovanou splátku doplatíte, začne vám odpočet tří let, během kterých si mohou společnosti vaše jméno zobrazit. Pro většinu se tímto stáváte nespolehlivým klientem, kterému je rizikové poskytnout nějakou formu financování, jelikož existuje riziko, že dlužnou částku nebude řádně splácet. A je úplně jedno, jestli jste třeba deset předcházejících let pečlivě vše spláceli.

Na hypotéku můžete v drtivé většině takových případů zapomenout. Zvláště v dnešní době, kdy dosáhnout na hypotéku je čím dál těžší, dávají banky důraz na každé kritérium, které může ovlivnit to, jestli vaši žádost o úvěr schválí nebo ne. Většina bank vám tedy na rovinu řekne, že dokud je vaše jméno v registru dlužníků, nemáte s hypotékou od nich počítat. Neúspěšné žádosti se taky započítávají, a proto ani nedoporučujeme to zkoušet. I v budoucnu by vám to mohlo znesnadnit případné další žádostí.

podepsání smlouvy

Řešení pro hypotéku by mohla být nebankovní společnost. Ty obvykle nemají tak přísná kritéria jako banky a dokážou vám dát hypoteční úvěr i přes to, že máte záznam v registru dlužníků. Není to tak, že by schopnost splácet u klientů vůbec neprověřovali, ale řekněme, že nad některými věcmi dokáží přimhouřit oko. Proto máte šanci získat hypotéku bez registru https://nebankovnihypoteka.cz/hypoteka-bez-registru/.