Výhody a nevýhody internetového nakupování

Online nakupování je běžným lidem umožněno už velmi dlouhou dobu. Největší rozmach samozřejmě nastal v 21. století, kdy se postupně počítače a internetové připojení dostalo do téměř všech domácností ve vyspělejších zemích. Opravdový průlom ve světě online nakupování nastal s příchodem pandemie covidu-19, kde se po celém světě díky lockdownu uzavírali obchody a lidé neměli jinou možnost, než si věci jako oblečení, elektroniku či třeba knihy opatřit prostřednictvím internetu.

Nakupování

Jaké má ale takové nakupování nevýhody?

Především s online nakupováním roste riziko, že utratíte více peněz. Jedná se o velmi snadný způsob nákupu, kdy během pár kliknutí dostanete všechno, co potřebujete. Také neplatíte hotovostí ale povětšinou kreditní kartou, což je ten nejsnadnější způsob placení. Další nevýhodou může být platba poštovného v různé výši. Je ale pravda, že e-shopy mají oproti kamenným prodejnám o to nižší ceny, takže se tato nevýhoda vyrovná. Za nevýhodu také můžeme považovat to, že si nemůžete zboží prohlédnout či vyzkoušet předem, což je problém zejména u oblečení a obutí. Některé e-shopy navíc při reklamaci nebo vrácení zboží nechají náklady na vracení na zákazníkovi.

Nákupy

Ale takové nakupování má samozřejmě i spoustu výhody. Mezi ně můžeme zařadit ohromný výběr zboží, většinou i na jednom prodejním portálu, což mám ušetří mnoho času oproti nakupování v kamenných obchodech. Výhodou je také, že skrze online nakupování se dostanete ke zboží, ke kterým v kamenných prodejnách nemáte přístup, a to třeba i takové, které se prodává výhradně v zahraničí. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na různé slevové akce, výprodeje a slevové kódy, které e-shopy poskytují pro své zákazníky a ti tak mohou nakupovat se slevou. Sháníte oblečení, boty či doplňky? Pak ušetřete s našim slevovým kódem About You. Na About You najdete široký výběr módního oblečení, doplňků i obutí.