Nenáročná zvířata do dětského pokojíčku

Chtějí vaše děti neustále domácí zvířátko? Mluví o něm? Přáli by si psa nebo kočku, ale vy víte, že díky své pracovní vytíženosti na takový druh zvířete nemáte dostatečné množství času? Máme pro vás mnoho tipů na nenáročné domácí zvířátko. Křečci jsou rozkošná zvířátka, která dětem vykouzlí úsměv na rtech. Péče o ně je jednoduchá, stačí pořídit klec, piliny, zajistit dostatečné množství jídla a pití a vydrží v pořádku, i když odjedete na dovolenou. Pokud jim chcete udělat radost, pořiďte jim domeček, kolotoč nebo prolézačky. Pro rodinu, která netráví celý den doma, je vhodným zvířetem želva. Ta nepotřebuje neustálý dohled.

Morče

Želva bude vašim doživotním parťákem. Pokud se o ni budete hezky a dobře starat dožije se slušnou řádku let. K těm nejroztomilejším domácím zvířátkům zajisté patří morče. Morčata jsou přítulná, proto se s nimi děti mohou i pomazlit. Ke svému životu potřebují klec, piliny nebo seno a nějaký úkryt, kde se budou cítit dobře. Pokud se rozhodnete pro morče, je vhodné si ho pořídit v páru. Jsou to přítulná zvířata, která mají rádi blízkost druhých. Králík potřebuje možná více pozornosti než výše zmíněná domácí zvířata, ovšem stále se řadí mezi nenáročné mazlíčky.

Suchozemská želva

Chováme je v klecích, někdy je také můžeme vypustit na procházku anebo si je sebou vzít do připravené ohrádky na zahradu. To mají rádi králíčci i děti. Pokud vás neoslovili zmínění chlupáčci, zkuste se zamyslet nad koupí rybičky. Betta bojovnice patří k rybičkám, které nejsou náročné na údržbu. Je to pestrá a velice hezká rybka. Péče o ni je jednoduchá. Potřebuje pouze malé akvárium s trochou zelené vegetace a krmení pro rybičky. V akváriu stačí pouze jedna. Jestliže vaše děti netouží zrovna po chlupatém mazlíčkovi ani rybičce, pořiďte jim plaza. Gekončík nebo had jsou skvělou alternativou. Tyto druhy zvířat nepotřebují velkou pozornost, stačí zainventovat do vhodného terária a osvětlení.