Nestresujte se kvůli prasklé vodě v bytě

Už máte uložené telefonní číslo na havarijní servis

Někteří lidé nechávají vše na poslední chvíli a pak se diví, že mají problémy. Zároveň podceňují mnohé situace a chovají se jako nezodpovědné děti nebo nesvéprávní dospělí. Kupříkladu jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte podchytit, jakmile se např. nastěhujete do nového bytu, je mít kontaktní telefon na různé firmy, které vám pomohou co nejrychleji odstranit havarijní situace.

kleště sikovky

Patří sem zámečnictví – havarijní servis, které vám odemkne byt, když se vám v zámku zlomí klíč, nebo klíče ztratíte někde venku na ulici. Dále byste měli mít kontakt na elektrikáře, který zajišťuje revizní práce a řeší i havarijní situace, pokud se vám něco doma porouchá nebo poškodí. Vyplatí se mít v mobilu uložené i telefony na hasiče, policii státní a městskou a na záchrannou lékařskou pohotovost a také na pohotovost zubní ordinace. A určitě nezapomínejte ani na sklenáře – havarijní servis, kteří urychleně zasklívají rozbitá okna, což je důležité hlavně v zimě, a také na havarijní servis instalatérů.

vodovodní baterie

Instalatéři mají na starosti celkem tři nezávislé systémy – rozvody vody, odpady a kanalizace, rozvody plynu a plynové spotřebiče a také vše, co se týká topení. V domácnosti se vám může porouchat celá řada věcí a některé z nich skutečně nesnesou odklad. Například prasklé topení v průběhu ledna vyžaduje urychlený zásah, stejně tak ucpaná toaleta, která neodtéká ani po zásahu gumovým zvonem. A samozřejmě jakýkoli únik plynu a závady na plynových kotlích, karmách nebo sporácích byste také neměli odkládat a je rozumnější raději volat havarijní službu voda Ostrava co nejdříve.

Zároveň se vyplácí mít kontakt na instalatéry uložený v předstihu, protože jakmile se něco přihodí, nebudete se zdržovat vyhledáváním firem na Internetu a ihned začnete situaci řešit. Někdy se počítá každá minuta a každé další zdržení může znamenat velkou finanční újmu nebo zdravotní problémy.

5/5 - (2 votes)