Okvětní lístky pro dekorativní výzdobu

Floristika se stala jedním z nejoblíbenějších žánrů v oblasti bytových a exteriérových dekorací a zaujímá své pevné místo i při slavnostních příležitostech. Setkáváme se s ní u rodinných či firemních oslav, a tak si tu pojďme některé z nich připomenout.

Svatba – dokážete si představit svatbu bez nadýchaných šatů a vyleštěných střevíců? To asi málokdo, ovšem to pochopitelně není zdaleka vše. Na slavnostně prostřených stolech nechybí občerstvení, stylové zákusky a svatební dort, ale přece jen bychom neměli zapomenout na květinové výzdoby. Ty mohou být v duchu živých květin, ale i v podobě okvětních lístků umělých rostlin, spolu se stuhami a mašlemi, hedvábným plátnem, ubrousky, svíčkami a dalšími dekorativními prvky.

slavnostní stůl

Vánoce a Velikonoce – slavit tyto nejkrásnější svátky v roce bez dekorativní výzdoby, to je něco podobného, jako jezdit na kole bez pedálů nebo bez sedla. Zejména při těchto příležitostech vnímáme dekorace jako přirozenou součást sváteční atmosféry a stěží by se našel někdo, kdo by tvrdil, že jde o přežitek. Zejména Vánoce lze pojmout skutečně velkoryse a ozdobami při nich nešetřit.

dívka s květinou

Narozeniny – k narozeninovým oslavám patří gratulace a spolu s ní i řada drobností ve formě dárků. Ty mohou být vyzdobeny i poněkud netradičně, okvětními lístky, mašlemi a stylovým blahopřáním. K narozeninám se váže i životní příběh oslavence a neuškodí, pokud k blahopřání slovnímu připojíme i gratulaci písemnou, na památku, například v podobě ručně psaného textu na pergamenový papír.

Holčičí oslavy – máte v rodině malé holčičky, které vás milují a každou chvíli objímají? Dopřejte jim překrásnou květinovou výzdobu na sváteční stůl, ke které přiložíte drobné panenky a figurky lesních či domácích zvířátek. Oslavy v tomto duchu jistě udělají radost nejen dětem, ale i jejich kamarádům, spolužákům, a pochopitelně i vám samotným.