Péče o zuby

Pamatuji si časy, kdy ještě za mých dětských časů jsme v první a v druhé třídě chodili se školou k zubaři. Přiznám se, že to vždycky byla má nejhorší noční můra. Vždycky jsem se tak bála, že jsem skoro nedýchala a potila jsem se. A vždycky jsem maminku přemlouvala, abych nemusela chodit do školy, protože jsem se bála, až půjdeme k zubaři. Musím říct, že to vždycky byly pro mě muka. Jenomže maminka mi vždycky samozřejmě doma nenechala, takže jsem vždycky musela jít k zubaři. A tam to vždycky bylo jako v hororu. Seděla jsem například v zubařském křesle a nechtěla jsem otevřít pusu. Ani nevíte, jaký to byl strach! A zubařů se bojím i nyní.

Příklad zdravých zubů.

Nicméně ale už zubaři chodím pravidelně, svůj strach překonávám. Taky jsem si k zubaři přivzala zubního hygienistu. Hygienista mi vždycky perfektně ošetří zuby a zbaví mě zubního kamene a taky různých pigmentaci. A taky už se mi stalo, že jsem měla zubní výplně. Protože mě kolikrát bolel zub, který mi nakonec vyvrtali. Protože žádný viditelný problém to nebyl, tak mi ho paní zubařka raději vyvrtala. Takže mám zatím dvě zubní výplně A říkám vám, že i při vrtání zubů jsem se dost bála a stěží jsem se držela, abych neutekla ze zubařského křesla, jako kdysi v první třídě. Taková ostuda!

S úsměvem jde všechno lépe.

A víte, že jsou taky různé druhy zubních výplní? Jsou klasické a pak taky jsou takové bílé. Já jsem si dala zubní výplně už ty bílé. Protože mám v plánu, že si příští rok budu bělit zuby. Je to docela drahá záležitost, tak si na to musím našetřit. Nicméně ale zubní výplně bílé taky nejsou zadarmo, to člověk si musí připlatit. Ale musím říct, že to esteticky vypadá mnohem lépe než ty hnědé. Navíc jsem taky slyšela, že ty klasické hnědé zubní výplně nejsou moc zdravé. Nechápu, proč to nezjistili dříve. Vždyť kolik lidí má ty zastaralé zubní výplně Clinicplus! Jsme zvědavá, jak se tohle bude všechno řešit.