Plavání během menstruace – jak na to?

Menstruaci si prožije hodně krát za život téměř každá žena. Je to prostě něco, s čím se musíme naučit žít. Zatímco dříve byla menstruace považována za něco opravdu omezujícího, především kvůli tomu, že ve společnosti panovala nedostatečná edukace ohledně hygieny, menstruačních pomůcek a podobně. To už dnes naštěstí neplatí. Edukace mladých dívek je čím dál tím větší. Menstruace pro nás nemusí znamenat omezení. Dnes s ní dívky mohou dělat prakticky cokoliv, sportovat, bavit se a dokonce i plavat. Pokud si chcete jít zaplavat při menstruaci, neměl by to být žádný problém. Stačí jen, abyste si zvolili ty správné pomůcky a dodržovali několik pravidel.

menstruační kalíšek

Obecně platí, že na koupání při menstruaci je nevhodnější moře, protože ve slané vodě hrozí nejmenší riziko bakteriální infekce a různých zánětů. Nejméně vhodné jsou veřejné bazény, nejen kvůli zvýšenému riziku infekce, ale také kvůli obsahu chlóru ve vodě, který může dráždit vaše genitálie. Jako prví, co vás napadne, jako pomůcky při plavání během menstruace, je určitě tampón.

tampóny

Dokonce se prodávají i voděodolné tampóny, které jsou přímo uzpůsobeny k pobytu ve vodě. Ale počítejte s tím, že nemají takovou sací schopnost, jako běžné tampóny. Tampón si zavádějte vždy těsně pře tím, než půjdete do vody a i hned poté, co pobyt ve vodě ukončíte, si ho vyměňte. Další možností je menstruační kalíšek. I s ním můžete jít pohodlně o vody. Ovšem, ne každá žena má menstruační kalíšek v oblibě, jelikož je, především ze začátku, s ním trochu obtížná manipulace. Velmi jednoduchým řešením mohou být menstruační kalhotky do vody. Ty si jednoduše natáhnete, jako běžné plavky a můžete jít plavat. Většina z nich není určena pro silnou menstruaci, ale slabší, nebo středně silnou zvládnou naprosto v pohodě. Mají klasickou sací vrstvu a schnou dokonce rychlejším tempem, než běžné plavky.