Dárek jako památka

Co dát mladé dvojici jako svatební dar se velmi složitá otázka. Dříve bylo běžné, že se ke svatbě dávaly třeba spotřebiče a všechno, co novomanželé potřebovali při zařizování své nové domácnosti. Tento způsob má ale nyní hned dva problémy. Mladí lidé spolu začínají žít již před svatbou, takže pravděpodobně pak mají i domácnost zařízenou. Je pravda, že to mohou být spotřebiče z bazaru atd, jelikož většina mladých na nové nemá peníze, ale pravděpodobné je, že spotřebiče nebudou to, co by si oni sami přáli. Tím, že v dnešní době je takový výběr stylů, ve kterém je možné si dům či byt zařídit a také mnoho různých značek, které vyrábí na pohled stejné přístroje, je těžké strefit se do vkusu mladé dvojice.

svatební dar

Proto také v dnešní době převládá finanční způsob obdarování novomanželů. Nejlepší je, pokud si o tento finanční dar požádá ženich s nevěstou rovnou, třeba na pozvánce na svatbu. Snad se to napohled může zdát jako nevkusné, ale vše se dá připravit tak, aby i takovéto sdělení nebylo urážlivé a nevhodné. Pokud to takto dopředu víte, je jisté, že nemůžete šlápnout vedle.

novomanželé

Problém pak nastává v momentě, pokud toto své přání neupřesní a Vy tedy musíte strávit hodiny lámání si hlavy nad tím, co bude vhodné novomanželům dát. Milým dárkem, který potěší, a navíc bude potřebný i do domácnosti jsou svatební skleničky na sekt. V nabídce můžete vybrat s motivem klasickým nebo více originálním, pokud alespoň jednoho z mladé dvojice blízce znáte. Jedná se o dárek, který se může v domácnosti opatrovat jako vzpomínka na jedinečný svatební den, který by si měli připomínat všichni manželé. Jedná se totiž o den, kdy se velmi milovali a kdy si slíbili lásku, úctu a věrnost. Takový svatební slib není možné brát na lehkou váhu, i když mnohdy život v manželství není žádné peříčko a nic, co by bylo samozřejmé.