Proč bychom měli pít čaje?

Lidé po celém světě pijí čaj už tisíce let a není to jen tak z ledajakého důvodu. Různé studie za uplynulá léta totiž prokázaly, že různé druhy čajů mohou být velmi nápomocny našemu zdraví, ať už je to ohledně imunitního systému, zánětů nebo srdečních chorob.

Pojďme se podívat na různé účinky různých druhů čajů.

Bílý čaj

Tento čaj je známý pro svou jemnou chuť a má svůj původ v Číně a Indii. Jedná se o nejméně zpracovávanou odrůdu čaje. Studie ukázaly, že tento čaj je prospěšný při boji s různými druhy rakoviny, a to díky vysokému obsahu antioxidantů. Je dobrý také pro náš chrup, díky vysokému obsahu fluoru. Obsahuje také velmi nízký obsah kofeinu, takže je vhodný i pro ty, kteří pijí několik litrů čaje denně.

Heřmánkový čaj

Heřmánek je známá léčivá bylina a najdete ho v různých výrobcích, nejen čajích. Čaj z heřmánku má specifickou chuť a skvělé léčebné účinky. Pomáhá bojovat proti menstruačním bolestem a svalovým křečím. Prospěšný je také pro náš spánek, navozuje pocit relaxace a pomáhá snižovat stres.

čaj

Rooibos

Rooibos, nebo také červený čaj napomáhá bojovat s vysokým krevním tlakem a celkově je prospěšný pro náš krevní oběh. Pomáhá zvyšovat dobrý cholesterol, a naopak snižovat ten špatný. Nápomocný je také pro naše vlasy a udržuje je zdravé a silné.

Mátový čaj

Kvůli obsahu mentolu dokáže uklidnit žaludek, pokud je podrážděný. Lze ho také použít jako lék proti zácpě a doporučuje se konzumovat lidem se syndromem dráždivého tračníku. Pomůže vám také při bolestech hlavy, nebo pokud trpíte migrénami.

čaj

Pokud si kupujete čaje, určitě dbejte na to, abyste vybírali z kvalitní a prověřené prodejny, kdy budete mít jistotu, že dostanete jen tu nejlepší kvalitu. Příkladem může být Darka shop, kde dostanete dárek zdarma k objednávce nad 2000 Darka-shop.cz. Najdete tu široký výběr nejrůznějších čajů, ale také kávy nebo koření.