Ubytování v Českých Budějovicích na okraji parku Stromovka

Zajistili jste si ubytování v Českých Budějovicích, anebo o tom teprve uvažujete? Chtěli byste tu trávit víkend nebo dokonce týdenní dovolenou? Proč ne, tato oblast patří k nejvyhledávanějším, co se týče turistického ruchu v naší zemi. Až vás vyzve s prosbou majitel penzionu – napište nám své hodnocení, popište, jak vám vyhovovalo nejen samotné ubytování z praktického hlediska, ale také samotná lokalita, blízkost českobudějovického centra a rozsáhlého městského parku Stromovka a možnosti, které vám skýtá okolní terén, např. in-line dráha podél Vltavy k zámku Hluboká nad Vltavou, barefoot chodník u Dlouhého mostu, možnost pronájmu lodí a plavba po Vltavě z Vyššího Brodu až do Českých Budějovic anebo jízda na kole po některé z mnoha okolních cyklostezek.

Sokolský ostrov v Českých Budějovicích

U cyklistiky se na okamžik zastavme, protože je to jedna z nejoblíbenějších činností v tamní krajině, a máte tu také značný rozsah možností provozovat ji jak pro začátečníky, tak i pokročilé a zdatné sportovce.

Cyklotrasy v Blanském lese – Blanský les je kopcovitý terén vhodný spíše pro náročné a jeho značnou výhodou jsou překrásné výhledy. Neměli byste si nechat ujít výjezd či výstup na Kleť z Krásetína, prohlídku Třísovského Hamru a vyhlídkového bodu Nad Vsí, a mimo jiné i zříceninu hradu Dívčí kámen. Pěkné výhledy jsou také při průjezdu silnicí ze Zlaté Koruny do Českého Krumlova, zejména v Přísečné a Domoradicích.

České Budějovice

Začátečníci zamíří do Třeboňské pánve – patříte-li vy nebo vaši blízcí spíše k rekreačním cyklistům, vydejte se raději na opačnou stranu, směrem na Třeboň. Doporučit vám můžeme trasu z Hlincové Hory na Libín a Domanín a z Třeboně pak na Majdalenu, k jezu Pilař, do Chlumu u Třeboně a po červené turistické značce podél rybníků Staré jezero a Starý Hospodář k osadě Stříbřec, na Starou Hlínu, k rybníkům Vítek a Rožmberk a zpět do Třeboně a do Českých Budějovic.