Proč je dovolená v tuzemsku s pronajatým autem výhodnější

Méně stresu za volantem

Kdo vlastní osobní automobil, musí si uvědomit, že mnoho povinností v souvislosti s jeho provozem a údržbou zanechává stopy chronického stresu a projevuje se určitou nervozitou. Je to dáno tím, že automobil je poměrně snadno poruchový dopravní prostředek, a čím je modernější a složitější, tím se pravděpodobnost nějaké závady či problému zvyšuje. Jakmile vlastník auta usedá za volant, má v podvědomí neustále před sebou otázky, na které si musí uvnitř sebe sama hledat odpovědi: „Kdy mám jít na technickou, kdy jsem naposledy měnil olej, jak jsou na tom pneumatiky, kdy je přezout na zimní, kdy vyměnit rozvodový řemen, kdy brzdovou a chladicí kapalinu, v jakém stavu je autobaterie, mám náhradní autožárovky, mám v autě v pořádku rezervu, kdy koupit dálniční známku? atd.

nohy v autě

K tomu všemu musíte mít finanční rezervu, protože stačí málo a na autě může „odejít“ turbodmychadlo, vodní pumpa, řídící jednotka motoru, zkrátka kdo není automechanik a v autech se moc nevyzná, je neustále pod určitým psychickým tlakem.

U pronajatého vozu z levné autopůjčovny v Praze https://autopujcovna-milan.cz/ pod tlakem nejste, pokud si na dovolenou zajistíte pojištění proti poškození vozidla vaší vinou, např. když se vám podaří rozpárat potah u sedadla nebo když špatně nacouváte a prorazíte zadní světlomet. Nic jiného vás pak ovšem nemusí vzrušovat, protože technický stav vozidla není ve vaší kompetenci, a vy vůz pouze užíváte ke svým potřebám.

cestování autem

Jediné, o co se staráte, je dostatek paliva a natankovaná plná nádrž, až budete auto vracet. A samozřejmě je předpoklad vrátit jej v požadovaném termínu, ale to je samozřejmost, která vás nestresuje, a pokud by došlo ne vaší vinou k technické závadě a vůz jste nemohli vrátit včas, žádná finanční újma vám nehrozí.

Dovolená s pronajatým autem je tedy výhodnější zejména v tom, že zůstáváte v klidu, soustředíte se jen na své volné dny a jejich program, a vaše mysl není zaměstnána stresujícími myšlenkami.