Proč je vhodné doplňovat kolagen

Během života mohou nastat chvíle, že i při dodržování zdravého životního stylu prostě dojde k různým zdravotním problémům. Kdy se může zhoršit pleť, začnou vypadávat, lámat se, mastit a řídnout i vlasy. Může to nastat s ohledem psychické pohody. Při vysokém každodenním stresu se tento psychický stav podepíše i na lidském zdraví.

Také prodělání nemoci, náročné životní situace, nedostatek spánku, porod, kojení, cestování a další situace přispívají ke zdravotním problémům, které může způsobit nedostatek vitamínů, minerálů, hormonální nerovnováha a další. Tělo se může vyčerpat a následně i vyváženou stravou se těžko doplňují ztracené vitamíny a minerály. To může nastat třeba i během těhotenství, po porodu a při kojení. Proto je dobré doplňovat v případě potřeby vitamíny a minerály.

zdravé tělo

Dobrým ukazatelem zdraví jsou vlasy, nehty, pleť i klouby. Proto pokud se vám začnou lámat nehty, vypadávat vlasy, budete mít problémy s klouby, zhorší se vám pleť, pak v těchto případech vám pomůže doplnit kolagen i vápník. Kolagen vlasy vyživí, budou zdravější, pružnější, lesklejší a pevnější již od kořínků. Kolagen je také skvělým pomocníkem i na pleť. Pomáhá předcházet vzniku vráskám, vyhlazuje ty vzniklé a také bojuje s celulitidou. Prostě pleť je po něm pružnější a odolnější. No a kolagen samozřejmě ovlivňuje i nehty.

péče o vlasy a pleť

A v neposlední řadě kolagen potřebujeme i pro zdravý pohybový aparát. Díky němu jsou klouby v dobré kondici i páteř. Takže při sportu, s přibývajícím věkem a při problémech a bolestech s klouby je velmi vhodné doplnit přírodní cestou i kolagen. Kolagen je tak velkým pomocníkem pro lidské zdraví. Naše těla ho potřebují a při jeho nedostatku se problémy projeví ve více oblastech. Proto při doplňování vitamínů je třeba na něho nezapomínat. Můžete ho brát dlouhodobě i roky. Výsledky uvidíte již po pár týdnech užívání.