Tipy, které vám pomohou zachránit vaše dítě před závislostí na technologiích

Začínají se objevovat studie naznačující problémy spojené se závislostí na technologiích. Příliš mnoho času na zařízení může vést k pomalému rozvoji sociálních dovedností a nedostatku komunikace. Může mít také dlouhodobé fyzické účinky na vývoj mozku a související problémy. Zde je pět užitečných rad, jak snížit závislost na technologiích a zvýšit zdravé konverzace.

m

1. Velmi malým dětem dávejte bloky a hračky, ne přístroje. Nejlepší hračky zapojí smysly dítěte, podnítí jeho představivost a povzbudí je k interakci s ostatními. Jak rostou, mohou kojenci používat hračky ke zkoumání stálosti objektů a vztahů příčin a následků. Potřebují také předměty, jako jsou bloky, které jim pomohou rozvíjet motorické dovednosti a koordinaci ruka-oko.

2. Rodiče musí odložit svá zařízení a jít dobrým příkladem. Požadavky společnosti mohou být drsné, ale máma a táta se musí držet mimo svá zařízení a mluvit se svými dětmi. Vytvořte volné časy zařízení kolem večeře a později. Zapojte se se svými dětmi hraním deskových her a dalších aktivit, které podporují konverzaci. Na zprávy související s prací lze vždy odpovědět poté, co děti šly spát.

3. Zvažte, zda dát svému dítěti/teenageři raději vyklápěcí telefon než chytrý telefon. Vyklápěcí telefon podporuje více konverzací a odrazuje od přístupu k internetu a používání aplikací. Pokud musíte svému dítěti poskytnout telefon, protože nemáte pevnou linku a vaše dítě zůstává doma samo, nebo potřebujete vyzvednout své dítě ze školy či praxe a potřebujete umět komunikovat, vyklápěcí telefon vám pomůže stačit.

m

4 Udržujte „hranice zařízení“ mezi vaším dítětem a jeho přáteli, aby neovládalo jejich život. Když naplánujete termíny hraní, přespání a společenské výlety… zeptejte se rodičů, jaké jsou jejich zásady pro zařízení a respektujte je. Nedovolte svému dítěti, aby přineslo své zařízení ke kamarádovi, pokud má tato rodina zásady bezplatného používání zařízení. Pokud musíte zastihnout své dítě, získejte telefonní číslo rodiče, abyste mohli dítě kontaktovat.

5. Přečtěte si, jak omezit čas strávený na obrazovce a blokovat obsah. Máte-li obavy o technologii, ale ne do té míry, že si myslíte, že je nutné ji odstranit společně, vzdělávejte se o nejlepších produktech na trhu, abyste mohli blokovat obsah, prosazovat limity času stráveného na obrazovce atd.