Zábavné vzdělávací aktivity pro 2leté děti

Sledování těla

Potřebujete jen velký papír (dostatečně velký, aby se do něj dítě vešlo vleže) a pár pastelek a máte o zábavu na odpoledne postaráno. V podstatě si vaše dítě musí lehnout na papír, zatímco vy obkreslete jeho tělo. Jakmile budete mít siluetu vašeho dítěte dolů, můžete pokračovat a vyplnit obličej – nakreslit oči, uši, ústa, nos atd.

Když ho necháte ležet, aniž byste se pohnuli, zatímco vy sledujete, pomáhá mu rozvíjet jeho smysl pro sebe a sebekontrolu. Kreslení částí těla a ukazování mu, kam části jdou, dále zvyšuje jeho schopnost identifikovat části těla.

m

Pokud se vaše dítě zdráhá lehnout, nenuťte ho – začněte obkreslováním jeho ruky nebo nohy!

Simona
Tato aktivita je jednoduchá, ale klasická hra, kterou baví děti všech věkových kategorií. U malých batolat pomůže hraní takové hry zlepšit jeho schopnost sledovat pokyny a zlepšit jeho hrubou motoriku a vnímavý jazyk.

Začněte tím, že budete vedoucí, řeknete Simona a následuje jednoduchý pokyn jako „dotkni se bříška“ nebo „zvedni ruku“. Po chvíli udělejte pokyny trochu složitější, například „dotkněte se pravého ucha“ nebo „3krát skočte“.

Hru můžete udělat trochu fyzicky náročnější, abyste dítěti udrželi energii tím, že ho požádáte, aby něco chytlo, schovalo se nebo někam šlo (do lednice, k posteli, pod okno). Nezapomeňte mu dát na řadu nebo být vůdcem!

m

Hračka na schovávanou

Jedná se o aktivitu, která pomůže zlepšit naslouchání, řešení problémů, paměť a sociální dovednosti vašeho dítěte. Vyberte si alespoň 3 jeho oblíbené hračky a pak je schovejte na různá místa v jeho pokoji. Začněte na snadných místech, jako pod jeho polštářem nebo za židlí.

Požádejte ho, aby našel hračky, rozdával vodítka a jako průvodce řekl „teplejší“ nebo „chladnější“. Nakonec si můžete vybrat obtížnější úkryty nebo se přestěhovat do větší místnosti.

Je čas, aby vaše malé batole změnilo své aktivity – vyzkoušejte tyto zábavné vzdělávací aktivity pro 2leté děti.