Jak ušetřit na energiích?

Ocitli jsme se v nezáviděníhodné situaci. Jediné, co pro nás může být maličkou útěchou, je to, že v této situaci nejsme sami, ale je v ní s námi téměř celá Evropa. Ale tohle vědomí nám sice možná trochu udělá klid na duši, ale nepomůže nám zaplatit složenky.

Jak tedy ušetřit za elektřinu?

Vybírejte spotřebiče s nízkou spotřebou

Čeká vás koupě nového spotřebiče? Možná jste se o to nikdy nezajímali, ale dva spotřebiče stejného typu nemusí spotřebovávat stejné množství energie. Spotřebiče se dělí do několika kategorií podle jejich úspornosti. Za ten úspornější si v drtivé většině případů připlatíte, ale jedná se o investici, která se vám vrátí, až vám přijde vyúčtování za elektřinu.

kuchyně

Rychlá sprcha

Sprchujte se rychle a úsporně. Koupele se snažte omezit, protože sprcha je pro vás daleko úspornější. Snažte se stáhnout dobu sprchování na pár minut s tím, že se namočte, vypněte vodu, namydlete si tělo i vlasy a teprve poté zase pusťte vodu na oplach. Nešetříte tak jenom vodu, ale i další energie, které používáte k ohřevu vody.

sprcha

Poohlédněte se po novém dodavateli

Teď to asi nebude zrovna realizovatelné, ale až se situace na trhu energií trochu uklidní, zkuste prozkoumat, zda byste u jiného dodavatele neplatili méně peněz. Dejte si ale pozor, z jakých zdrojů dodavatel energie bere a zda nehrozí, kdyby nastala podobná situace, jaká je teď, že budete naopak platit o hodně více.

Využijte alternativní zdroje energie

Alternativní zdroje energie sice vyžadují větší investici, ale mohou vám pomoci ušetřit spoustu peněz na celkovém vyúčtování za energie. Můžete si pořídit krb nebo kamna, pokud máte někde zdroj levného a dostupného dřeva. Samozřejmě toho, které seženete legálně, opravdu nedoporučujeme chodit krást do lesa. Na elektřinu je skvělá fotovoltaika a solární panely. https://cs.wiktionary.org/wiki/panel Pokud nemáte tak velkou rezervu peněz, můžete využít neúčelovou hypotéku.